Jaki system alarmowy

 

Przewodowy system ma sens kiedy budowany dom jest w stanie surowym. Wymaga to jednak dokładnego przemyślenia gdzie rozmieścić  określone elementy systemu alarmowego w fazie prowadzenia instalacji przewodowej aby nie okazało się, że po wytynkowaniu i w czasie montowania np. mebli, coś nam nie pasuje. Warto więc wcześniej skontaktować się z firmą instalacyjną aby potwierdzić lub rozwiać nasze obawy.
Po wykończeniu domu może też się okazać, że chcemy rozbudować nasz alarm o jeszcze kilka czujników. Co wtedy zrobić? Ratunkiem w takiej sytuacji jest dołożenie urządzeń bezprzewodowych. Dzięki temu unikniemy prowadzenia dodatkowej instalacji przewodowej a co za tym idzie niepotrzebnego bałaganu z tym związanego.  Można też podejść odwrotnie. W fazie budowy instalując system bezprzewodowy, po zakończeniu prac wykończeniowych, urządzenia bezprzewodowe można dowolnie poprzenosić w miejsca odpowiadające naszym potrzebom (bez konieczności prowadzenia instalacji przewodowej).
sposób montażu systemu alarmowego
Mam swój wymarzony wykończony dom lub mieszkanie, lecz wcześniej z różnych przyczyn nie myślałem o systemie alarmowym i chcę go teraz zamontować, czym się sugerować? Tutaj też mamy dwie możliwości – przewodowo lub bezprzewodowo.
Wybierając rozwiązanie przewodowe musimy się liczyć z tym, że po naszych pięknie wykończonych ścianach będzie konieczność prowadzenia instalacji alarmowej a co za tym idzie kucia ścian, gipsowania i malowania oraz firma instalacyjna zagości w naszych progach 3-4 dni, co też przełoży się na cenę instalacji tego systemu. Warto?Dlatego też najlepszym rozwiązaniem do wykończonych pomieszczeń, jest instalacja  bezprzewodowego systemu alarmowego. Co nam to da? W każdej chwili możliwość przeniesienia czujników w inne miejsce (nie ogranicza nas instalacja przewodowa), unikniemy prac budowlanych, a cena za taki system bezprzewodowy (łącznie z montażem) okaże się niższa niż za system przewodowy. W tym momencie musimy zadać sobie pytanie „Mam poświęcić 3-4 dni na instalację systemu przewodowego, gipsowanie, malowanie? Czy wolę to zrobić w jeden dzień bez kucia, gipsowania, w rezultacie za mniejsze pieniądze, pomimo tego, że koszt samych urządzeń bezprzewodowych jest wyższy?”
A teraz najważniejsze, zasada działania systemu przewodowego i bezprzewodowego jest dokładnie taka sama.
W każdym z dwóch wcześniej opisanych przypadków skontaktuj się z firmą instalacyjną w celu montażu systemu. Firmy takie dysponują niezbędną wiedzą oraz potrzebnymi narzędziami aby profesjonalnie zbudować od podstaw to czego potrzebujesz i w takiej konfiguracji jaka wydaje Ci się słuszna. Jeżeli masz problem ze znalezieniem firmy w swoim rejonie, zadzwoń (665-550-855) lub napisz (biuro@netria.pl) – pomożemy Ci.

Kontakt

Pytania, oferta i usługi:

Telefon: +48 665-550-855
E-mail: biuro@netria.pl
Gadu-gadu: 800657

Obszar działania

Chojnice, Czersk, Tuchola, Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński, Starogard Gdański, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Więcbork, Bydgoszcz, Kościerzyna, Malbork. Usługi wykonujemy na terenie całego kraju. Prosimy o kontakt.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com