Jak działa system alarmowy

Zasada działania systemu przewodowego czy bezprzewodowego opiera się na przetworzeniu danych dostarczonych do centrali alarmowej  od urządzeń peryferyjnych (wszelkiego rodzaju czujników). Drogi dostarczenia informacji:
– przewodem – system przewodowy
– radiowo – system bezprzewodowy
– przewodem i radiowo – system hybrydowy (przewodowo bezprzewodowy)

zasada działania systemu alarmowego

Sygnały odbierane / nadawane przez centralę można podzielić na trzy podstawowe:

Sygnały sterujące

Po odebraniu takiego sygnału, centrala alarmowa wykonuje zadane polecenie np. uzbroi / rozbroi cały system, wywoła alarm napadowy lub włączy / wyłączy określone urządzenie automatyki domowej.

Informacja z czujników – wykrycie potencjalnego zagrożenia

 

W zależności od tego w jakim stanie jest centrala alarmowa (uzbrojona lub rozbrojona) podejmie ona określone działanie przypisane dla danego czujnika. Podczas uzbrojenia taki sygnał jest traktowany jako alarmowy, przy rozbrojonym systemie w większości przypadków sygnał ten jest pomijany – wyjątek stanowi tutaj czujnik zaprogramowany jako 24 godzinny (niezależnie czy uzbroimy czy rozbroimy system informacja z niego zawsze będzie alarmem dla centrali) oraz informacje napadowe.

 

Reakcja na sytuacje

 

Po przetworzeniu informacji z czujników, centrala alarmowa podejmuje określone działanie w zależności od swojego trybu pracy (uzbrojona / rozbrojona). Gdy jest uzbrojona, wysyła informacje do syreny o zagrożeniu i każe się jej natychmiast włączyć oraz wysyła do użytkownika systemu informacje o zagrożeniu wykorzystując zainstalowaną w sobie drogę transmisji (moduł powiadomienia, komunikator) linią telefoniczną, połączeniem GSM lub Internetem. Cała akcja alarmowa wyświetlana też jest na klawiaturze systemowej. Jeśli centrala jest rozbrojona nie podejmuje żadnej akcji (wyjątek stanowi końcowy opis w informacji z czujników).

We wszystkich przypadkach liczy się skuteczność dostarczenia do i od centrali danych a co za tym idzie wywołanie określonego działania (włączenie syreny alarmowej, powiadomienie użytkownika o zdarzeniu lub wysterowanie np. bramy garażowej). Badanie skuteczności dostarczenia informacji, wywołanie akcji alarmowej, odporność na zniszczenie oraz zakłócenia  urządzeń musi być potwierdzone odpowiednią klasą bezpieczeństwa. Oferowane przez nas systemy Jablotron zarówno przewodowe i  bezprzewodowe, posiadają klasę bezpieczeństwa „C” – profesjonalną nadaną przez Zakład Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia „TECHOM”.

 

Kontakt

Pytania, oferta i usługi:

Telefon: +48 665-550-855
E-mail: biuro@netria.pl
Gadu-gadu: 800657

Obszar działania

Chojnice, Czersk, Tuchola, Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński, Starogard Gdański, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Więcbork, Bydgoszcz, Kościerzyna, Malbork. Usługi wykonujemy na terenie całego kraju. Prosimy o kontakt.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com